środa, 22 października 2014

Polak Polakowi bratem - czyli okażmy trochę serca

Ostatnio na maila dostałam prośbę młodej pisarki, która planuje wydać swoją debiutancką powieść. Jednak Polska jak Polska - nic za darmo nie jest. Autorka znalazła wydawnictwo, jednak potrzebuje osób, które współfinansują nakład. Bardzo lubię takie akcje i bardzo wspieram takie osoby - widać, że nie spoczywają na laurach, nie załamują rąk, ale działają i szukają rozwiązania problemu. 

Tym sposobem, autorka liczy na waszą pomoc na portalu PolakPotrafi - jest to strona, która zajmuje się crowdfundingiem. Idea jest prosta - płacisz i otrzymujesz od autorki jakiś gratis. Wszystko uzależnione jest od kwoty jaką jesteś skłonny/a przekazać - może to być nawet 5 zł. Ważne, że każda złotówka się liczy. Jest jeszcze jedna ważna rzecz - jeśli autorka nie uzbiera całej kwoty (6000 zł) zwraca już uzbierane fundusze.


Dla zainteresowanych kilka słów o książce!


"Sudaz" jest książką fantastyczno-przygodową skierowaną zarówno do młodzieży, jak i do dorosłych czytelników. Książka powstała z pragnienia wyrwania się z rzeczywistości i stworzenia innego, nierealistycznego świata. Pisałam ją w chwili gdy byłam "przykuta" do łóżka i tylko z pomocą własnej wyobraźni mogłam teleportować się w inny świat. "Sudaz" przełamuje schematy i bazuje na postaciach całkiem nowych w literaturze, z którymi dotychczas czytelnicy jeszcze nie mieli okazji się spotkać. Przygody Laury, Nadii i Igora sprawią, że czytelnik będzie mógł choć na chwilę zapomnieć o życiu rzeczywistym i przenieść się w magiczny świat Gravidosu.

Książka wydana w druku będzie liczyła około 350 stron (241 komputeropisu). Aktualnie piszę już drugą część, a docelowo chciałabym, żeby "Sudaz"był trylogią, mam bowiem w zanadrzu mnóstwo pomysłów na dalsze przygody postaci.

Tekst porusza tematy egzystencjalne, zawiera wątki miłosne i przygodowe. "Sudaz" mówi o wzlotach i upadkach, o walce z samym sobą, o trudnościach wynikających z odmienności, o miłości, o zaufaniu, o siostrzanej miłości, o stracie rodziców, o przełamywaniu własnych słabości.

Ludzie! Pomóżmy autorce! Może za jakiś czas to wy będziecie chcieli wydać waszą autorską książkę i też będziecie potrzebować pomocy! Pamiętajcie - karma zawsze do nas wraca!

Zapraszam na stronę - http://polakpotrafi.pl/projekt/sudaz

Justyna

1 komentarz:

Drogi czytelniku!
Jesteś hardkorem jeśli dotarłeś aż tutaj!
A będziesz jeszcze większym, jeśli pozostawisz po sobie jakiś ślad :)